GRESLER

 

t


Genel Maksatlı Gresler

PETROGREASE SERİSİ

Lityum Gres
Lityum Kompleks Gres
Alüminyum Kompleks Gres
Molibdenli Gres
Grafitli Gres
Li-Ca Kompleks Gres
Kalsiyum Gres
Kauçuklu Gres
İnorganik Gres
Silikonlu Gres
Gıda Gresi

PETROGREASE Serisi Gresler “Fonksiyonel Sabun” teknolojilerine sahip her amaca yönelik kullanılabilen, özellikle ağır yük, yüksek sıcaklık ve aşırı su ile korozif kimyasalların bulunduğu ortamlarda (demir - çelik, madencilik ve savunma sanayi, v.b.) ve merkezi sistemlerde kolaylıkla uygulanabilen özel olarak geliştirilmiş greslerdir.

Ayrıca, gıda ve insan temasına uygun gres tipleri FDA onayına sahip olup, PETROGREASE Serisi ürünler arasında yer almaktadır.

PETROGREASE Serisi içerisinde başlıca yer alan gres tipleri yanda belirtilmiştir.

Demir Çelik ve Çimento Sanayinde Kullanılan Gresler

 

G. BESLUX PLEXBAR Serisi

G. BESLUX KOMPLEX Serisi

G. BESLUX LIPLEX Serisi

G. BESLUX PLEX Serisi

G. BESLUX KBL Serisi

G.A. AUREA Serisi

BESLUX CAMIN Serisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G. BESLUX CROWN Serisi

 

 

 


Demir Çelik Sanayi için özel olarak geliştirilmiş gres grupları, sıcak haddelemede hadde tezgahı rulmanları, haddeleme fırını rulmanlarında, çelikhanelerde S.D.M. ve ark ocağı gres yağlamalarında, soğuk haddehane tezgah rulmanları ve diğer genel ekipmanlarda, sinter tesislerinde, yüksek fırınlarda, kok gazı fabrikalarında ve halat yağlama işlemlerinde mükemmel performans göstermektedir.

 

Üstün yük taşıma kapasitesi, yüksek sıcaklığa, suya, tufale, aside ve deterjana karşı mükemmel direnci sayesinde diğer ürünlere karşı açık ara fark yaratarak;

 

-Gresleme miktarının azalması sonucunda tüketimleri ciddi oranda azaltır,

-Gresleme periyodunu arttırır,

-Rulman ömürlerini arttırarak bakım periyotlarını uzatır ve bakım maliyetlerini azaltır,

-İş kaybını önler ve duruşları azaltır.

 

Ayrıca su ile yıkanmaya çok dirençli oldukları için, gres atıklarını azaltarak, atık arıtma maliyetlerinde ciddi şekilde iyileştirme sağlamaktadır.

 

 

 

Çimento sanayinde açık dişlilerin yağlanmasında, spesifik yükler, çalışma şartları, toz, yüksek sıcaklık, açık dişlilerin ebatlarının büyüklüğü gibi özelliklere rağmen hatasız çalışan, uzun ömürlü, yüksek kaliteli greslerdir.


Otomatik pulvarize sistemleri, dalma, sirkülasyon ve transfer yağlama gibi her türlü uygulama sistemine adapte olabilen G. BESLUX CROWN Serisi üstün AR-GE çalışmaları sonucu oluşturulmuştur.