DİŞLİ YAĞLARI

 

t t t

 

Mineral Yağ Bazlı Dişli Yağları

GEARLUBRIC VG Serisi

GEARLUBRIC VG Serisi; Yüksek oksidasyon dayanıklılığına ve çok iyi derecede yan basınç soğurma özelliğine sahip EP katkılarıyla üretilmiş sanayi tipi dişli kutusu yağlarıdır. Sanayinin tüm kollarında kullanılmaya uygundurlar.
ISO VG 68, 100, 150, 220, 320, 460, 680 sınıfları mevcuttur.

 

Sentetik Dişli Yağları

 

PETROGEAR – EPIGO PAG Serisi

PETROGEAR EPİGO PAG Serisi; Sentetik endüstriyel dişli yağlarıdır. Viskozite indeksi ve oksidasyon dayanıklılığı yüksek, sürtünme katsayısı düşük, üstün performanslı poliglikol (Polyalkylene Glycol) esaslıdırlar. Aşırı basınca dayanıklı ve ağır yük taşıma kapasitesine sahiptirler. Özellikle demir-çelik, madencilik, çimento, kağıt, plastik, tekstil gibi çeşitli endüstrilerde hem düşük hem de yüksek sıcaklıkta ağır şartlar altında çalışması gereken kaymalı yataklarda, rulmanlarda ve dişlilerde kullanılırlar.

PETROGEAR – PAO Serisi

PETROGEAR PAO Serisi; Çok üstün performanslı, PAO (Poli alfa olefin) esaslı tam sentetik endüstriyel dişli yağlarıdır.En zor koşullar altında bile optimum ekipman koruma ve uzun yağ ömrü sağlamak amacıyla geniş bir yelpazede yer alan dişli ve yatak uygulamalarında kullanılan yağlayıcılardır.

Özellikle çimento sektöründe yüksek sıcaklığa maruz kalan fırın ve değirmenlerin tahrik ünitelerinde, kağıt sanayi ile lastik endüstrisindeki tahrik ünitelerinin dişli kutularında önerilmektedirler. Rüzgar türbinleri ve plastik enjeksiyon sistemlerinde ağır yük altında çalışan yüzeyleri serleştirilmiş dişlileri içeren dişli kutularında kullanılırlar. Mikropiting oluşma riski olan dişli kutuları ile yüksek sıcaklığın, aşırı korozyona eğilimin ya da yağ temizliği için hassas filtrelerin bulunduğu yerler için özellikle önerilen yağlayıcılardır.

Bazı vidalı kompresörlerde, üretici tarafından önerildikleri takdirde kullanılmaktadırlar.